شهرک سینمایی غزالی

         

در این شهرک وسعتی بیش از 000/190 متر مربع دارد و در کیلومتر 15 جاده مخصوص کرج قرار دارد، دکور چندین شهر در دوره‌های مختلف تاریخی وجود دارد.

  • طهران سال 1320 ه. ش‌، شامل:

خیابان لاله‌زار، میدان توپخانه، ساختمان شهرداری، سینما تابان، گراند هتل، داروخانه طور، جواهر فروشی قازاریان، مغازه پیرایش، کتاب‌فروشی و نوشت افزار یمین، ساعت فروشی میزان، پیراهن‌دوزی طوفانی، پوست فروشی ایران و آلمان، مدشادی (لباس عروسی)، سراجی ایران، مغازه روسی (پرده فروشی)، کافه پارس و کلوپ جوانان.

که در این دکورها، سریال‌های هزار دستان ، کیف انگلیسی و پهلوانان نمی‌میرند فیلم‌برداری شده‌ است.

  • محله خانی‌آبادنو، شامل:

قهوه‌خانه، عطاری، زورخانه‌گردان، خیاطی و سقاخانه که بخش‌هایی از فیلم جهان پهلوان تختی در این دکورها فیلم‌برداری شده است.

  • کوفه و مدینه سال 30 هجری، شامل:


میدان کوفه، مسجد نبی، خانه امام علی (ع)، دارالحکومه، خانه قطام و … برای فیلم‌برداری سریال‌های تاریخی و مذهبی امام علی (ع)، ولایت عشق، تنهاترین سردار و ….

بخش‌هایی از شهر باشتین، کاشان و نیشابور در ازمنه قدیم، براساس سبک دوران صفویه که سریال‌های سربداران، گرگ‌ها خاکستری رنگ‌اند و فیلم کفش‌های عمو نوروز در آن‌جا فیلم‌برداری شد.

  • فیلودلفیا سال 270 پ‌. م. شامل:

بازارچه، کاخ دقیانوس، کلیسا، دوازده شهر، عمارت دادگاه و … برای سریال‌های مردان آنجلس و بشارت منجی (عیسی بن مریم)

  • اورشلیم سال 17 پ‌. م، شامل:

کاخ هیرود، خانه زکریا، خانه حضرت مریم(ع)، بازارچه، هیکل سلیمان، و … برای فیلم‌برداری سریال بشارت منجی و فیلم مریم

 

در همبن ابتدا توضیح بدم که شهرک سینمایی و تلویزیونی غزالی درکیلومتر 16 جاده مخصوص کرج درست کنار شرکت سایپا واقع شده و ساعات بازدید از آن همه روزه از ساعت 9الی 16بعداز ظهره

تلفن:     1- 44195580 

 

                                         لطفا تا بارگذاری کامل نقشه زیر شکیبا باشید

    
                                                                        View Larger Map

 بر روی نقشه بالا دو مسیر ( هم از کرج و هم از تهران ) را مشخص کرده ام تا درصورتی که دوستانی از یکی از این دو مسیر قصد ورود به جاده کرج را داشته اند برای پیدا کردن مسیرها به مشکل بر نخورند.می توانید به کمک کلیدهای روی نقشه تمامی مسیرهارا بررسی نمایید.

                             

   

دکورهای‌ موجود درخیابان لاله زار یاد آور فیلمهای بزرگیست، مثل هزار دستان زنده یاد علی حاتمی، قدم زندن تو این خیابون خیلی حس خوبی داره پیشنهاد  می کنم امتحان کنید.

   

   

اگر در حال قدم زدن در این شهرک چنین صحنه هایی را دیدید تعجب نکنید. شما نیز می توانید با سرزدن به غرفه لباسهای شهرک با پرداخت مبلغی، به سلیقه خود لباسی را انتخاب کنید و پس از پوشیدن در شهرک، با تمام لوکیشنها عکس شخصی بگیرید. خیلی باحاله ، مانند این خانواده که همگی لباس پوشیده بودند.

    

      

      

                                           

   

    من و رضا

   

   

      

      

بچه ها هم اینجا حس نوستالژیک گرفتتشون، یک گاری میوه فروشی پیدا کردن، وقتی فهمیدن میوه هاش طبیعیه کلی ذوق زده شدند، باورشون نمی شد دکور واقعیه ( مثل اینکه شب ها تو این بخش از شهرک مشغول فیلم برداری بودند، چون لوازم و تجهیزاتی که آن اطراف دیده می شد خبر از فیلم برداری شبانه می داد. )

    

در بعضی از قسمتها دکورهای جدیدی در حال ساخت می باشند

    

   

      

   

در زمان گشت و گذار در کوچه پس کوچه ها و مخصوصا زمانی که وارد اماکن می شوید مراقب باشید و به هر سازه ای که می بینید اعتماد نکنید. برخی از چیزهای که شما در این شهرک می بینید کاملا دکور بوده و ممکن است تخریب شود، به هیچ عنوان به کودکان اجازه ندهید به تنهای وارد یک ساختمان شوند، به دلیل فرسودگی بعضی از سازه ها نیز خطر ناک هستند. تو عکس پائین هیچ چیز خطر ناک به نظر نمی رسد و نرده های اطراف پله کاملا از جا کنده شده بود و کافیست تا با تکیه کوچک شخص از روی آن سقوط کند.

   

      

   

    

    

   

   

    

   

   

      

پس از دیدن قسمتهای از تهران به سمت شهر اورشلیم ( منظور همون دکور شهر اورشلیم ) راه افتادیم که چشمتون روز بد نبینه :<< دوستان مشتاق به ناگاه در مقابل خود تنی چند، درخت میوه همی دیدندی و عنان کار از کف دادندی، چنان به سمت این درختان زبان بسته حمله بردندی که من از ادامه راه و مشایعدت آنان دل کندمی و همی به تنهایی ادامه دادمی >>

   

   

دکور های میدان بهارستان یکی از بهترین های این مجموعه بود که متاسفانه وبهتر است بگویم خوشبختانه دور تا دور آن را بسته بودند و در جلوی آن با چنین تابلویی مانع از ورود شما می شوند. از این جهت گفتم خوشبختانه، زیرا حداقل از گزند و آسیب هنر دوستان به دور می ماند و بهتر حفظ می شود. یکی از چیزهایی که در این شهرک، همانند دیگر اماکن در ایران توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند، و با چشم نوازی ، خود را به رخ می کشد، منبت و مقعر و محدب و مجعد و........... کاری هایی است که توسط دوستان بازدیدکننده جهت یادگاری بر روی درو دیوار این مجموعه مرقوم گردیده است.

   

                             

   

                             

                              

یکی از تفاوتهای مهم این قسمت از شهرک سینمایی با بخشهای دیگر در این است که اکثر ساختمانهای آن کاملا ساخته شده و دکور نیست

                              

متاسفانه دکورهای مربوط به شهر کوفه را که بخشهایی از سریال مختارنامه را در آن ساخته اند نتوانستم ببینم ولی با کمی جستجو تصاویر  عکس 360 درجه پائین رو پیدا کردم که دیدنش خالی از لطف نیست. لطفا تا بارگذاری کامل عکس شکیبا باشید، پس از شروع کلید موس را بر روی‌ تصویر نگه دارید و به آهستگی به اطراف بکشید.


Film Stage in Tehran

     

    

دکورهای شهر اورشلیم که سریال تلوزیونی مریم مقدس در آن فیلم برداری شده

   

   

   

   

   

     

     شاتوت هایی که در شیشه آب معدنی ریخته شده               اینجا هم غوره داریم و گوجه سبز

بله !! اینم از همراهان من که بعد از برگشتنم از سفرهایی که به شرق و غرب دنیا د اشتم با چنین صحنه ای روبرو شدم.

کمی هم حق داشتن چون ساعت 5 بعد از ظهر بود و هنوز نهار نخورده بودند، لازم به توضیح است که تمام این گشت و گذار همراهانم در باغ با اجازه باغبان مهربان و زحمت کش آنجا بوده، شما هم اگر هوس چنین کاری به سرتون زد پیشنهاد می کنم با کسب اجازه باشه، خوب اینم از این، قصه ی ما به سر رسید کلاغه به خونش نرسید.

                                                         پیروز باشید

/ 6 نظر / 1898 بازدید
مهدی

خیلی خوب بود من که از دیدن این عکسها و دکورها و اطلاعات اول داده شده لذت بردم

م.ميرزايي

سلام دادا! بالاخره هم سعادت شد و هم فرصت شد كه يه سر به وبگاهت بزنم .. موضوع شهرك سينمايي عالي بود ...حتما تو اولين فرصت ميرم .. حس تعلق به گذشته منو كشته ..آخه هيچكي ندون ..توكه ميدوني " من يه پرندم "كارت تمميز ،مختصر و مفيده .. هميشه شاد باشي

سحر

من اینجا بوده ام ... چند سال پیش ...

afsaneh hosseini

kheili jaleb bood nemidonestam bazdid bara hame hast