آرش ملکی مجد
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ آرش ملکی مجد
آرشیو وبلاگ
      گروه طبیعت گردی هـورشید (راهنمای سفر و گردشگری)
قشم نویسنده: آرش ملکی مجد - ۱۳٩٠/۸/٢۸

تور عجایب هفتگانه جزیره قشم 23 آبان 1390

 اینبار گروهی متشکل از 19 نفر با هورشید همسفر شدند تا سفری خاطره انگیز به سرزمین  آب و آفـتاب را تجربه کنند.

 گزارش سفربه قشم :

از چند روز قبل از سفر، تهران وشهرستانهای اطراف را موجی از سرما و بارش برف و باران فراگرفت ،به طوری که چند نفراز دوستان را نگران کرد و باعث شد تا با من تماس بگیرند و درخصوص پا برجا بودن برنامه سؤال کنند و همچنین درخصوص همراه آوردن پوشش گرم ومناسب برای سفر بپرسند.

من هم پس از چک کردن سایتهای معتبر هواشناسی، به همه اطمینان دادم که نگران نباشند و خود را آماده سفری تابستانی کنند. اینجاست که یکی از خصوصیات بهشت گردشگران ، (طبیعت ایران) نمایان می شود . تصور اینکه بتوان چهار فصل را درزمانی کوتاه تجربه کرد سخت است ولی امکان دارد چون اینجا  ایــــــــران است.


 طبق روال گزارشات قبل در ابتدا اطلاعاتی مفید و کاربردی به همراه برنامه ای برای سفر به قشم برایتان آماده کرده ام وپس از آن گزارش سفر به قشم و خلیج فارس را ارائه می کنم.

در این سفر مبدا تهران است و حرکت از تهران در نظر گرفته می شود . برای سفر به جزیره قشم بر اساس اولویت بندی سه راه معمول را در پیش دارید . سفر با هواپیما ، قطار و خوردو شخصی ، که اگر از من بپرسید میگویم * قطار * خودروشخصی *هواپیما .

 من بنا به دلایلی که ذکر خواهم کرد سفر با قطار را ترجیح می‌دهم . البته می توان با کمی صرف وقت وحوصله سفر با قطار و خودرو را توأم و همزمان انجام داد که نیز لذت خود را دارد .

  •      قـطـــار

 اگر قصد سفر با قطار را دارید باید این توضیح را بدهم که در هر روز تنها دو حرکت از تهران به بندر و بلعکس وجود دارد ، قطار 6تخته درجه یک و قطار 4 تخته غزال که در ساعت های‌ 12 ظهر و 13:45 حرکت می کنند. مدت زمان مسیر تهران به بندر عباس با قطار 18 ساعت است که زمانهای به مقصد رسیدن آنها به ترتیب 8 صبح و 10صبح روز بعد است ( اگر بخواهید برای سفرتان زمان را مدیریت کنید به این اطلاعات نیاز دارید)

 پس از ورود به بندر تازه فاز اول سفر شما به اتمام رسیده و برای ادامه و رسیدن به جزیره خودرا به اسکله شهید حقانی برسانید (اگر اتومبیل را به وسیله قطار همراه خود آورده باشید داستان دیگریست که در بخش سفر با خودرو توضیح می دهم ) . توجه داشته باشید در اسکله حقانی شما ازسه نوع شناور مخصوص حمل مسافر می توانید استفاده کنید.

 v      کشتی‌ : که در اسکله آنها را به نام شناور کولردار می شناسند و زمان نسبی رسیدن به مقصد آنها 45دقیقه تا 1 ساعت بسته به شرایط جوی‌ و شلوغی‌اسکله دارد.

 v      قایق : قایق موتوری های کوچک که حداکثرظرفیت آن 10نفر است و آنها را می توان تندرو ترین وسیله شناور برای رسیدن به قشم دانست این قایقها حدودا 20 الی 30 دقیقه ای‌ به قشم می‌رسند.

 v      اتوبوس دریایی : که ظرفیت مسافر گیری متوسط و از سرعت نسبی خوبی برخوردار است.

 

  • خودرو شخصی

 سفر با ماشین ( اگر مسیرطولانی خسته تان نکند ) یکی از لذت بخش ترین سفرها به قشم است . همراه داشتن خودرو در این سفر مزیت های فراوانی دارد که از جمله آنها می توان به کاهش چشم گیرهزینه جابجایی در جزیره اشاره کرد.

همانطور که قبلا اشاره کردم اگر بخواهید اتومبیل را همراه داشته و همچنین به دلیل شرایط کنونی سوخت با مشکل مواجه نشوید می توانید بلیط قطار برای خودرو تهیه و اتومبیل را توسط قطار، همراه خود به بندر عباس بیاورید.

هزینه بلیت قطار برای خودرو در سال 90 مبلغ 000/80 هزار تومان می باشد ، و برای‌ تهیه آن می توانید به هرکدام از دفاتر فروش بلیت رجا در سطح شهر مراجعه ، واقدام به خرید کنید. ( با ید توجه داشته باشید که حتما چند ساعت قبل از زمان درج شده بر روی‌ بلیت در راه آهن حضور داشته باشید چون مراحل اداری تحویل خودرو کمی زمان بر است ) .

در هر صورت چه با اتومبیل تا بندر آمده باشید وچه با قطار، ادامه مسیر را باید توسط ماشین ادامه دهید، که راه انتقال خودرو به جزیره را برایتان توضیح می دهم ولی‌قبل از آن ، کمی از جاده تهران بندر بیشتر بدانید بد نیست تادرصورتی که قصد دارید با خودرو شخصی خودرا به بندر برسانید از جاده و شرایط آن مطلع باشید.(.....لازم به توضیح است اگرقصدداریدتا تمام مسیر را با خودرو سفر کنید می توانید در بین را ه از مکانهای دیدنی بیشتری بازدید کنید،برای آشنا شدن با جاذبه های مسیر میتوانید تحقیقی کوتاه در اینترنت داشته باشید ،تا با شهرهای مسیربیشتر آشنا ،و درصورت داشتن زمان کافی وعلاقه از جاذبه های دیدنی آنها بازدیدکنید. بدلیل اینکه دراین گزارش قصد معرفی جاذبه های هرمزگان ومخصوصا قشم را دارم نمی توانم مناطق بین راه را خیلی کامل توصیف وتوضیح دهم پس زحمت این کار را به عهده خود شما می گذارم ،ولی‌ جهت راحتی کار شما نقشه مسیر و کوتاهترین وبهترین مسیر را برایتان مشخص می کنم.......)

 

قبل از هرچیز لازم است بدانید کوتاهترین وبهترین مسیراز تهران تا بندر عباس 1257 کیلومتر است، که برای شما به تفکیک با مسیر در پایین می آورم.

می توانیدنقشه مسیر تهران بندرعباس رابر روی گوگل از اینجا نگاه کنید

 

ردیف

مبداء

مقصد

مسافت به کیلومتر

نوع راه

1

تهران

قم

135

بزرگراه

2

قم

کاشان

100

بزرگراه

3

کاشان

بادرود

57

بزرگراه

4

بادرود

اردستان

40

بزرگراه

5

اردستان

نیستان

56

جاده اصلی

6

نیستان

نائین

30

جاده اصلی

7

نائین

بافران

5

جاده اصلی

8

بافران

عقدا

65

جاده اصلی

9

عقدا

اردکان

40

بزرگراه

10

اردکان

میبد

8

بزرگراه

11

میبد

اشکذر

30

بزرگراه

12

اشکذر

زارچ

4

بزرگراه

13

زارچ

یزد

5

بزرگراه

14

یزد

مهریز ( یزد )

35

بزرگراه

15

مهریز (یزد)

انار (کرمان)

113

جاده اصلی

16

انار

شهر بابک

102

جاده اصلی

17

شهربابک

خاتون آباد

49

جاده اصلی

18

خاتون آباد

زیدآباد

42

جاده اصلی

19

زیدآباد

سیرجان

25

جاده اصلی

20

سیرجان

حاجی آباد

139

جاده اصلی

21

حاجی آباد

سرچاهان

35

جاده اصلی

22

سرچاهان

قطب آباد

44

جاده اصلی

23

قطب آباد

بندرعباس

98

جاده اصلی

این اطلاعات توسط دوست عزیزم آقای مصطفی میرزایی تهیه و جمع آوری شده که کلیه اطلاعات آن آزمایش شده است .

 در اینجا لازم است چند نکته مهم در سفر با خودروبه بندرعباس را متذکر شوم که رعایت آن باعث دلپذیرتر شدن وبالارفتن امنیت شما در سفر می شود.

 1-      به دلیل ترانزیتی بودن جاده تهران بندرعباس تعداد بسیار زیادی ماشین سنگین اعم از تریلر و کامیون بصورت دائم درمسیر درحال تردد هستند که رعایت جوانب احتیاط از جانب شما امینت سفر شما را بالا خواهد برد.

 2-      به دلیل مسافت تقریبا زیاد این مسیرحتما از رانندگی کردن به مدت طولانی خوداری کنید.

 3-      همواره در طول مسیر آرامش و خونسردی خود را در زمان رانندگی حفظ کنید، و درصورتی‌که در سربالایی‌ ها در پشت صفی از کامیون وتریلی گیر کردید صبور باشید تا در مکان و موقعیت بی خطر موفق به سبقت گرفتن شوید.( این مشکل در گردنه های‌ حاجی آباد کاملا محسوس است.)

 4-      ونکته آخر اینکه به دلیل به دلیل شرایط جاده پلیس راه کنترل قابل قبولی‌ بر روی‌ جاده دارد پس سعی کنید برای‌ آسایش بیشتر در سفر قانون مدار باشید.

 میدانم که حتما در نزدیکی های مقصد خستگی راه برشما اثر می کند ( قصدم خالی کردن دل شما نیست ولی چون خودم نیز چنین تجربه ای داشتم می دانم که قطعا خسته می شوید زیرا این یک مسئله طبیعی است) هدف اصلی من از متذکر شدن این مسئله این بود که بگویم همه این خستگی را می توان در 35 کیلومتری بندرعباس با استراحتی مختصر در مجتمع تفریحی و آبگرم گنو از تن بیرون کرد. شما می توانید با کمی توجه تابلوی‌ بزرگ مجتمع آبدرمانی گنو در سمت راست جاده را ببینید.

مسیر راه فرعی برای رسیدن به آبگرم گنو

  نظرات ()
مطالب اخیر چشمه های باداب سورت - قبرستان روستای سپید چاه ۱۳٩۳/٦/٢٧ سفر به قزوین دریاچه گهر- آبشار آب سفید- آبشار بیشه شاهرود - چشمه علی - دامغان - بسطام دشت هویج خانه های قجری تهران یاری رسانی به مردم آذربایجان سفر ی با قطار به ساری موزه مقدم
کلمات کلیدی وبلاگ شاهرود (۱) قزوین (۱) لرستان (۱) دامغان (۱) دشت هویج (۱) روستای افجه (۱) جاده چالوس (۱) بسطام (۱) دریاچه گهر (۱) سفر با قطار (۱) تالاب میانکاله (۱) چشمه علی (۱) میناب (۱) آبشار بیشه (۱) چشمه های باداب سورت (۱) ورسک (۱) حمایت از میانکاله (۱) به دنبال پلنگ در جنگل تندوره (۱) ماسال بهشت ایران -سفر به اولسبلانگاه (۱) روستای ابیانه - کاشان - تپه سیلک (۱) شب یلدا در کویر مصر (۱) نمایشگاه خودروهای تاریخی ایران (۱) ایرانگردی به شیوه خودم-نوروزز91 (۱) بندر تاریخی کنگ (۱) موزه مقدم (۱) دکتر محسن مقدم (۱) نشان لژیون دونور (۱) خانه مقدم (۱) لواسانات (۱) سفر به ساری (۱) راه آهن شمال (۱) دریاچه عباس آباد (۱) خانه های قجری (۱) محله عودلاجان (۱) خانه تاریخی امام جمعه (۱) خانه سلطان بیگم (۱) روستای کندلوس (۱) آبشارآب سفید (۱) سرای سعدالسلطنه (۱) حسینیه امینی ها (۱) ثبت میراث ناملموس لنج رانی ایرانیان (۱) خیابان سپه و مسجدجامع قزوین (۱) قبرستان تاریخی سپید چاه (۱)
دوستان من 01همسفر-محمد گائینی 02همسفر-اشكان بروج 03همسفر- آرش نورآقایی 04همسفر- محمدعاشق سفر 05همسفر-مجیداسکندری 06همسفر-حسین عبدالهی 07همسفر-صادق حیدری نیا 08همسفر-پروانه لشگری 09همسفر-آقاکاظم 10همسفر-شهرام شهریار 11همسفر-یاسمین یوسفی 12 همسفر-الهام حسینی 13همسفر-محمد کاظم حلاجی ثانی 14همسفر شراره سلیمی پور 15همسفر-میثم کریمی نیا 16همسفر-مینا کامران 17همسفر-کیجا 18همسفر-منصوره جعفریان 19همسفر-امید ترابی 20همسفر-سعید زهری 21همسفر-رضا عاشوری 22همسفر-علیرضا نجفی مهیاری NGO-انجمن حمايت از حيوانات NGO-انجمن حمايت از يوز ايران NGO-ديده بان حقوق حيوانات NGO-گروه پرنده نگری طرلان NGO-موسسه خزنده شناسان پارس اطلاعات گردشگری ایران وجهان برای فارس زبانان افسانه های ایرانی انجمن دوچرخه سواران اسپادا انجمن زرتشتيان ايران ایران در آینه پرشین بلاگ بانك اسامی بانک جامع گردشگری آنو بانینی بنيادفرهنگی كــاشان بيابانها وكويرهاي ايران پرتال برادران امیدوار چشمه های باداب سورت حامی گرگ های ايران خبرگزاری میراث فرهنگی خوشه ساربوم گردی-بوم كلبه تركمن خوشه ساربوم گردی-خانه طباطبايی،کویرمصر خوشه ساربوم گردی-خــانه نقـلـی كــا شـان دانش کامپیوتر-اطلاعات در مورد دنيای كامپيوتر دانش کامپیوتر-آموزش كامپيوتر و دانلود نرم افزار دانلود كتاب الكترونيكی دایرتالمعارف گردشگری ایران درباره گلستان دوچرخه سواران کلهر ديدن مكانهاي يزد به صورت سه بعدی ديکشنري آنلاين راهنمای تخصصی تجهیزات وخدمات سفروگردشگری سایت آپلود عکس سايت جزيره قشم سايت دانشگاه اديان ومذاهب سایت دکتر مرادی غیاث آبادی سايت عيد نوروز سایت کوروش پرست سايت موزه بريتانيا سایت یادمانهای باستانی سفركالا( نمايشگاه تجهيزات ورزشي وطبيعت گردی) صنعت توریسم؛گامی به سوی توسعه پایدار عكس-عليرضا محبعلی عکس-وبلاگی تخصصی برای عكاسان فتح الله امیری كامل ترين مركز دانلود كتاب كانون پژوهش هاي خليج فارس كانون تحقيقات طبيعت و تمدن ايران مجموعه مقالات داریوش شهبازی محیط بان-امیدعزت پور محیط بان-محمدپاپری زارعی موزه مقدم دانشگاه تهران موزه های تهران موسیقی سنتی ایرانی نمايش شهر پاريس از بالاي ايفل هتل بالی،كويرمصر هفته نامه امرداد هفته نامه چهل چراغ وب سايت تخصصی حيات وحش ايران وبلاگ تخصصی موزه گردی وبلاگ مصطفی میرزایی ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب